Remember this?
“Katja Says:
Junij 25th, 2006 at 1:01 pm e
Hm … Veliko kritike. Konkretne pripombe? Izluščila sem tiste, ki se naslavljajo moje delo in pustila ostalo ob strani, ker se me ne tiče.
Embedani popravki (ne čist po lastni neumnosti – odpravljeno), neločevanje med blogi in portali (morda, odvisno, kako definiraš eno in drugo), nek blogar ve veliko več o bloganju kot jaz in zna to veliko bolj zanimivo povedati (zakaj pa ne, saj nisem vsega znanja sama požrla), površna raziskava (na katerih mestih so luknje oz. kje bi jo popravil?), premalo izkoriščeni podatki (strinjam, preveč podatkov in premalo prostora v nalogi – resnično preveč ambiciozen štart zbiranja podatkov), več kot 20 let izkušenj anketirancev (čudno, ja, a tako so odgovorili).
Vesela bom, če bo še kdo prebral besedilo in ga konkretno pokritiziral – saj pripombe v stilu da je teorije preveč, ker je teorija pač bedna (stvar okusa in interesov, a ne), ne morejo roditi plodov. Pripravljam namreč še članek na to temo, zato bom vesela vaših iskrenih komentarje.”
Well, what are we waiting for?
kaj je mozno dobit katjin emajl?
Mojih 50 centinov…
stran 6.1: V opombi govoriš o izkušenejših blogerjih in navajaš LiLoLe. Zakaj je on bolj izkušen bloger?
stran 6.2: Vsak jezikoslovec, ki ima kolikor toliko soli v glavi, ti bo razložil, da se tujih besed, ki so močno zakoreninjene v slovenščino, ne prevaja po vsej sili in skuša uvesti slovensko izpeljanko.
stran 13: V bistvu so bili blogi najprej domena programerjev, kjer so obveščali uporabnike o izboljšavah lastnih programov. Ampak dobro, zgodovina je passe.
stran 17: V bistvu ni šlo za upad kritičnosti blogov, ampak samo za popularizacijo in poenostavitev vmesnika za bloganje. To, da se avtorji odločajo za osebne bloge, ni trend in ga ne moreš posplošiti.
stran 18: Zbirka povezav je samo blogroll. Sidebar je pač stranska orodna vrstica, kjer imaš vse mogoče zadeve.
stran 19: V slovenski blogosferi je več kot 200 aktivnih blogerjev. Samo zato, ker niso vpisani v si.blogs, še ne pomeni, da ne obstajajo.
stran 39: Priznavanje avtoritete pobudniku…no ja.
stran 40: Če ste bloge iskali s ključem imenika si.blogs, potem je logično, da bodo imeli vsi najdeni blogi povezavo na si.blogs spletno mesto. It`s the rules.
stran 51: Zelo spolzko področje zaradi nepopolnih podatkov.
Dejstvo je, da je blogerjev v Sloveniji krepko več kot 200 😉 Ostalo pa še nisem bral tako da zaenkrat ne bom komentiral.
Po strani 18 mi je motivacija za branje v hipu minila.
Če nekdo s tako gotovostjo trdi da Jonas piše blog od leta 92 oz. celo od 87 ter ga kasneje omenja kot enega prvih blogerjev na svetu potem je več kot očitno da:
a) nima pojma o zgodovini interneta
b) ne preverja podatkov
c) ne razmišlja
Kolikor sem v kratkem pregledu njegovih arhivov uspel ugotovit je blog zalaufal v letu 2002 in nič prej.
Saj razumem, da je treba na diplomski mal tud v rit zlest svojim mentorjem ampak nikakor pa ne dojamem zakaj bi kdorkoli več kot enkrat citiral ali samo omenjal Tanjo Oblak?? Gospa (gospodična?) v svojih knjigah, člankih, nalogah ne spravi skupaj niti enega lastnega stavka ali misli. Vse so samo sestavljeni citati Splichala, Calabreseja in peščice drugih. Če bi ji že podelil doktorat bi ji dal častnega za vztrajnost pri zbiranju virov. Vsekakor pa ne za neko pametno delo.
V njeni knjigi o e-demokraciji (izpeljava iz doktorske naloge) najdemo vsega skupaj celo dve omembi neke spletne strani. In na to se drugi potem sklicujejo kot na kredibilen vir?!?
Glede te konkretne diplomske naloge… (ki sem jo od strani 18 naprej bolj kot ne samo preletel) – mogoče sem samo jaz naiven ampak lepo bi bilo videt manj citiranja in več lastnih idej. Vse skupaj mi deluje samo povzetek dela drugih ne pa neko lastno razmišljanje, znanje in raziskovanje.
PS
sem hitro preletel še na kaj se nanašajo cookijeve kritike in lahko izrečem samo podporo njegovim pomislekom