• O avtorju
  • Arhiv objav
  • Bibliografija
  • About me
  • O avtorju
  • Arhiv objav
  • Bibliografija
  • About me

Savič.

Nekoč nam bo vse bolj jasno…

Filmske sekunde

January 18, 2009

Igor

Sorry Cusak, smo imeli že boljše “evil” junake.

Ill Monstro

Roberto Benigni. Says it all.

Seven Pounds

It`s like self-inflicting Se7en…

Religulous

God is in details.

Gran Torino

Eastwood naredi nenasilno kamikazo. Spominjal me je na film “Red”.

Related Posts:

  • pexels-george-becker-134402
    Nedelujoča država je zlata jama za nevladnike
  • tali-despins-DuwtKmVjG28-unsplash
    Piromani v gasilskem društvu

Podpri nas!


Danes je nov dan

Če so ti vsebine tega bloga všeč, ga podpri prek donatorske platforme Nov dan

Written by

Domen Savič

Domen Savič je univerzitetni diplomirani novinar. Trenutno deluje na področju množičnih medijev, človekovih pravic v informacijski dobi in aktivnega državljanstva.

8 Comments

  1. matej
    January 22, 2009 at 6:18 pm  ·  Reply

    Religulous je.

    • Domen
      January 23, 2009 at 9:48 am  ·  Reply

      A ti boš zdej v stilu Luke pisat komentarje ?:D

  2. Robert L. Tuva
    January 26, 2009 at 11:55 am  ·  Reply

    > Seven Pounds … It`s like self-inflicting Se7en …

    S tem si mislil, kaj, da si Willov karakter za kazen zaradi greha (BlackBerry!) samodejno “reže”/daruje funte svojega telesa? (Mimogrede, referneca na Beneškega trgovca, kjer bo moral zadolženi Antonio poplačati with a pound of his flesh.)

    Pa film, ti je bil všeč? Meni se je zdel izredno sladek, s posebej visokim glikemičnim indeksom. Ampak pripovedno kar zanimiv.

    • Domen
      January 26, 2009 at 1:16 pm  ·  Reply

      Mogoče mi patetika ni všeč, manjka malo ostrine. Konec je trapast, ko si gledata v oči – še dobro, da mu je daroval oči in ne kaj drugega 😉
      In ja, se7em sem videl predvsem v tem trgovanju z organi.

  3. Robert L. Tuva
    January 26, 2009 at 11:57 am  ·  Reply

    Niso nominirali Clinta za oskarja, barabe. Njegova poslednja igra … ni slaba. A brez njega bi bil film po mojem res povprečen.

    • Domen
      January 26, 2009 at 1:18 pm  ·  Reply

      Heh, ko smo ravno pri Sedmih dušah – od kdaj je smrt rešitev za vse? 😀

    • Domen
      January 26, 2009 at 1:24 pm  ·  Reply

      Ne vem, meni se ne zdi tako dober. OK, je korekten, je dobro izpeljan in je aktualen – ampak po drugi strani pa poudarja rasno segregacijo v ZDA, kar je vedno velik minus pri nominatorjih.

  4. Robert L. Tuva
    January 26, 2009 at 4:21 pm  ·  Reply

    > poudarja rasno segregacijo

    Dober je tudi komentar o domači avtomobilski industriji, (Clintov lik o sinu) “pa bi ga ubilo, če bi kupil ameriški avto?”

Leave a Comment Cancel

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Savič.

Copyright © 2026 Savič. Designed by WPZOOM